Press "Enter" to skip to content

Nový informačný web pre očkovanie proti Covid-19

Drahomír 2

Ministerstvo zdravotníctva minulý týždeň oznámilo spustenie mediálnej kampane zameranej na zvýšenie záujmu o očkovanie proti vírusovému ochoreniu Covid-19. Súčasťou tejto mediálnej kampane je aj nová informačná webová stránka Slovensko proti Covidu. V rámci tejto kampane sa bez nároku na honorár predstavujú aj viaceré známe osobnosti z rôznych oblastí. Robia tak z vlastného presvedčenia, že vakcína je najlepšou cestou k návratu k voľnejšiemu spôsobu života a k účinnej ochrane zdravia nás všetkých.

Na novom webe ministerstva zdravotníctva nájdu návštevníci podrobné a dôveryhodné informácie o vakcínach a očkovaní proti ochoreniu Covid-19. Informácie na tejto webovej stránke pochádzajú z oficiálnych overených zdrojov. Preto by mali ľudia čerpať informácie predovšetkým z tohto webu a nie z rôznych článkov a vyjadrení nachádzajúcich sa na dezinformačných weboch a rôznych skupinách na sociálnych sieťach.

vakcína pre očkovanie proti Covid-19
Zdroj: slovenskoproticovidu.sk

Obsah webovej stránky pre očkovanie proti Covid-19

Webová stránka ministerstva zdravotníctva má ľudom poskytnúť odpovede na všetky ich otázky alebo pochybnosti. Hlavnú časť novej webovej stránky tvorí sekcia „Všetko o očkovaní“. Táto sekcia prostredníctvom otázok a odpovedí na ne poskytuje informácie o nasledujúcich témach:

Bezpečnosť a účinnosť: očkovanie ako najlepší spôsob ako sa vyslobodiť z pandémie Covid-19, bezpečnosť vakcín proti Covid-19, aké sú výhody a riziká očkovania
Vakcíny: aké druhy vakcín proti covid-19 existujú, ako prebieha vývoj vakcín, ochrana pred rôznymi mutáciami vírusu
Očkovací proces: ako a koľkokrát sa zaočkovať, testovanie pred očkovaním, zdravotné problémy pred očkovaním
Mýty a hoaxy: história mýtov o očkovaní, falošné správy o úmrtiach a vedľajších účinkoch

Nasledujúcu sekciu „Aktuality“ tvoria správy a aktuálne informácie o očkovaní a vakcínach. Ministerstvo zdravotníctva tu uverejňuje svoje ako aj sprostredkované informácie od ďalších štátnych inštitúcií ako napr. ŠÚKL alebo Národný onkologický ústav alebo tiež aj informácie z agentúry TASR.

Sekcia „Osobnosti“ s profilmi rôznych známych osobností obsahuje ich príhovory pre povzbudenie ľudí k očkovaniu. Je tu tiež možné aj nastavenie fotorámika pre profilovú fotografiu na sociálnej sieti Facebook.

  1. Somebody necessarily assist to make significantly articles I would state. That is the very first time I frequented your website page and up to now? I amazed with the research you made to create this actual post incredible. Excellent activity! Pam Rickard Wolff

  2. I blog quite often and I truly appreciate your information. This article has really peaked my interest. I am going to take a note of your site and keep checking for new details about once a week. I subscribed to your Feed too. Blondy Cart Averil

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *