Press "Enter" to skip to content

Nové pravidlá aplikácie WhatsApp Messenger

Drahomír 0

V blízkej dobe budú platiť nové pravidlá pre komunikačnú aplikáciu WhatsApp Messenger od spoločnosti Facebook. WhatsApp, ktorý je jednou z najpoužívanejších komunikačných aplikácií, zmení svoje podmienky používania a ochrany osobných údajov. Najzásadnejšou zmenou bude nutnosť povolenia pre zdieľanie údajov používateľa so spoločnosťou Facebook. Toto vzbudilo u množstva používateľov nesúhlas. Začali preto preto prechádzať do konkurenčných komunikačných aplikácií ako Signal alebo Telegram. Fungovanie Signal messengera bolo dokonca z dôvodu masívneho pribúdania nových používateľov dočasne nedostupné.

Pôvodne mali nové podmienky používania prísť do platnosti 8. februára. Neskôr WhatsApp ale uviedol, že nové podmienky začnú platiť až od 15. mája. Je to z dôvodu, že pôvodné oznámenie nie dosť jasne informovalo o pripravovanej zmene. Počas ďalších troch mesiacov chce WhatsApp používateľom lepšie vysvetliť, čo a ako sa bude meniť. V nasledujúcom období bude WhatsApp bude upovedomovať používateľov, aby sa zoznámili s novými podmienkami používania a zvážili ich odsúhlasenie.

WhatsApp Messenger
Zdroj: wikimedia.org

Tieto nové pravidlá sa ale nebudú týkať používateľov Európskej únie a Británie. Pre takýchto používateľov existujú iné pravidlá, ktoré zdieľanie údajov so spoločnosťou Facebook neobsahujú. V opačnom prípade by spoločnosti Facebook hrozili veľké pokuty od Európskej únie, ktorá lepšie chráni súkromie a údaje používateľov.

Najdiskutovanejšou otázkou je, či bude WhatsApp Messenger vedieť čítať obsah súkromnej komunikácie. S určitosťou sa dá povedať, že nie. Celá konverzácia bude stále obojstranne šifrovaná, takže ani samotná spoločnosť Facebook nebude mať žiadny prístup k tejto komunikácii. Zdieľanie správ bude možné iba ak by používateľ viedol konverzáciu s firmami, ktoré sú spravované spoločnosťou Facebook. Informácie z takejto komunikácie by mali byť využívané na zlepšenie bezpečnosti a kvality celej služby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *