Press "Enter" to skip to content

Microsoft zrejme plánuje nový dizjan pre Windows 10

Drahomír 10

S veľkou aktualizáciou operačného systému Windows 10 21H2 „Sun Valley“ pravdepodobne príde aj výrazná vizuálna zmena. Microsoft údajne pracuje aj na veľkých vylepšeniach ponuky Štart, centra akcií, panelu úloh a Windows aplikácií.

Niekoľko posledných aktualizácií systému Windows 10 bolo väčšinou zameraných na vylepšovanie podnikových riešení nie veľmi zaujímavých pre bežných užívateľov. Aktualizáciou „Sun Valley“ chce spoločnosť Microsoft dosiahnuť, aby bol Windows považovaný za najlepší operačný systém aj pre bežných užívateľov. Microsoft zatiaľ ešte neoznámil viac podrobností, ale vyjadril sa, že má v úmysle vytvoriť nádherný, dokonalý a ikonický dojem z používania systému Windows.

Okrem vizuálnej zmeny systému Windows má Microsoft v pláne predstaviť aj nový dizajn aplikácií ponúkaných vo Windows Store. Nekonzistencia dizajnu Windows aplikácií je jednou z viacerých vecí, pre ktoré je spoločnosť Microsoft veľmi kritizovaná. Nové dizajnérske nápady Microsoftu preto vyzerajú ako dobré riešenie tohto problému. V nedávno zverejnenej dokumentácii spoločnosť Microsoft vysvetlila, prečo je potrebné zmeniť napr. vzhľad prepínačov, posúvačov či ovládacích prvkov pre hodnotenie. Podľa spoločnosti sú ovládacie prvky XAML nekonzistentné s tým ako sa vyvíjajú mobilné aplikácie. Nápady pre nový dizajn by mali tento problém vyriešiť.

koncept ponuky Štart vo Windows 10
Zdroj: windowslatest.com

Posledná veľká zmena v systéme Windows 10 nastala minulý rok, keď spoločnosť Microsoft začala testovať novú ponuku Štart a niektoré ďalšie prvky. Dlaždice s rôznofarebným pozadím v ponuke Štart boli nahradené priehľadným pozadím s jednotnou farbou. Nový dizajn ponuky Štart tak lepšie zapadá do dizajnu ikôn pre kancelársky balík Office, webový prehliadač Edge a ďalšie natívne aplikácie, ako sú napr. kalkulačka, kalendár a ďalšie. Nový dizajn podporuje svetlý aj tmavý režim. Ponuku Štart je možné prispôsobiť aj výberom vlastnej farby. Prispôsobenie farieb ale funguje iba v tmavom režime. Používatelia môžu nastaviť farby tak, že prejdú do sekcie Nastavenia, následne Personalizácia a nakoniec do nastavenia farieb. Odtiene pokrývajú celú ponuky Štart a tiež z panela úloh.

  1. After I originally commented I appear to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on each time a comment is added I recieve 4 emails with the same comment. Is there a means you can remove me from that service? Many thanks!

  2. Appreciate it for helping out, great info. „Courage comes and goes. Hold on for the next supply.“ by Vicki Baum.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *