Press "Enter" to skip to content

Microsoft chystá vylepšenia pre webový prehliadač Edge

Drahomír 7

Webový prehliadač Edge od spoločnosti Microsoft bude v blízkej dobe obsahovať nové vylepšenia. V aktuálnych testovacích verziách sú zahrnuté viaceré nové funkcie ako napr. vylepšená práca s kartami. Dostane aj funkciu automatického rozpoznávania zobrazovača súborov PDF. Zlepšená bude aj správa súborov cookies a pribudne aj nový bezpečnostný prvok „monitor hesiel“.

V rámci vylepšených funkcií pre prácu s kartami (tabmi) bude zahrnutá história a synchronizácia kariet, vertikálne zobrazovanie zoznamu kariet alebo aj zlepšenie výkonu pomocou uspávania neaktívnych kariet. História a synchronizácia kariet boli jedni z kľúčových vlastností, ktoré po vydaní nového prehliadača Edge chýbali. Po úspešnom testovaní sa už týchto funkcií užívatelia čoskoro dočkajú. Budú si tak môcť zobraziť svoje používané karty s webovými stránkami na ktoromkoľvek svojom zariadení, kde majú nainštalovaný prehliadač Edge. Bude tiež potrebné aby boli prihlásení vo svojom Microsoft účte.

Integrovaný zobrazovač súborov PDF bude mať možnosť zobraziť stánky PDF dokumentu aj vedľa seba a bude pridaná aj funkcia vyhľadávania v texte. Stane sa tak dobrou alternatívou pre prácu s PDF dokumentami, bez nutnosti mať nainštalovaný externý prehliadač PDF súborov.

webový prehliadač Microsoft Edge
Zdroj: windowslatest.com

Novú verziu webového prehliadača Edge používajúcu vo svojom základe jadro Chromium uviedol Microsoft v minulom roku. Novým jadrom, ktoré využíva aj prehliadač Chrome od spoločnosti Google dosiahol webový prehliadač Edge plnú kompatibilitu s aktuálnymi webovými štandardmi, lepšiu výkonnosť a podporu pre pokročilé spôsoby vykresľovania obsahu. Aktuálne má prehliadač Microsoft Edge už 600 miliónov používateľov. Je dostupný už aj pre používateľov operačného systému Android a mnohých Linuxových distribúcií. V nasledujúcich mesiacoch a rokoch sa používatelia istotne dočkajú aj ďalších nových funkcií a vylepšení, ktoré skvalitnia a zefektívnia používanie prehliadača Edge.

  1. I am not sure where you’re getting your information, but good topic. I needs to spend some time learning more or understanding more. Thanks for great info I was looking for this info for my mission.

  2. Wow, marvelous blog layout! Hoow lengthy һave yoou Ьeen running а blog foг?
    yоu maԁe blogging glanjce easy. Τhe full glanxe of your
    site is ɡreat, ɑs neatly as tһe content material!

    Нere is my web-site; slot deposit pulsa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *