Press "Enter" to skip to content

Končí podpora Adobe Flash

Drahomír 21

Po 31. decembri končí podpora zastaralej multimediálnej platformy Adobe Flash na všetkých systémoch z dôvodu technologickej zastaranosti, vysokej miery bezpečnostnej zraniteľnosti a slabej podpory a výkonu oproti novším technológiám.

Adobe Flash
Zdroj: blogs.adobe.com

Flash bol dlho hojne využívaný na webových stránkach pre zvuk, video, rôzne animované prvky a hry. Od roku 2017 keď Adobe oznámilo koniec podpory, začali webové prehliadače ako napr. Mozilla Firefox alebo Google Chrome postupne podporu Flashu obmedzovať. Z dôvodu kompatibility starších webov a webových aplikácií bolo ale ešte možné jeho spätné zapnutie. Flash bude pravdepodobne odstránený formou aktualizácie aj z operačného systému Microsoft Windows. Týkať sa to bude tej verzie, ktorá bola nainštalovaná ako súčasť systému. Manuálna inštalácia by mala naďalej zostať. Vypnutý bude aj v nadchádzajúcej verzii prehliadača Microsoft Edge.

V praxi bude ukončenie Flashu prebiehať tak, že Adobe nepovolí možnosť stiahnutia prehrávača Flash Player a prehrávanie obsahu nebude možné v žiadnom nainštalovanom prehrávači. Pre bežných užívateľov by ukončenie podpory Adobe Flash nemalo mať zásadný vplyv, keďže novšie webové technológie ako napr. HTML5 a CSS3 dokážu nahradiť Flash v mnohých funkciách. Ich podpora je zahrnutá už dlhší čas v popredných webových prehliadačoch. Väčšina webových stránok už na tieto novšie technológie prešla. Stále ale exituje veľa webov ktoré svoj obsah neaktualizovali a na novšie technológie neprešli. Budú tak nútené tak urobiť v čo najkratšom čase.

  1. 2GcNhj3Hj2E9YeJtaIeYj1ydH2A 2GcNhj3Hj2E9YeJtaIeYj1ydH2A

    2GcNhj3Hj2E9YeJtaIeYj1ydH2A

  2. Dear polarisnet.sk admin, Your posts are always well-written and easy to understand.

  3. Hi polarisnet.sk admin, You always provide great examples and real-world applications.

  4. Dear polarisnet.sk owner, You always provide helpful diagrams and illustrations.

  5. Dear polarisnet.sk administrator, You always provide useful tips and best practices.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *